Гоголівськими стежинами

Опубліковано: 09.04.2014 09:36
Першого квітня 1984 року в селі Гоголеве (Шишацький район Полтавської області) відкрився заповідник-музей М.В.Гоголя. Родова садиба Гоголів-Яновських, відтворена з пам’яті народної, стала місцем, де, за словами Олеся Гончара, «…відчувається Гоголь, як реальна земна людина».

Саме тут, у Василівці (нинішнє Гоголеве), зростав відомий український письменник. Цей живописний край служив йому джерелом творчого натхнення. Саме Василівка відкрила талановитому митцю свої найпотаємніші скарби народних легенд, дум і казок. Тут, в оточенні величавої природи, приходили до нього великі задуми майбутніх творів. Сьогодні це місце, мов магніт, притягує туристів-поціновувачів таланту письменника з усіх куточків світу.

Побачити на власні очі садибу М.В.Гоголя, почути цікаві історії, пов’язані з родом Гоголів-Яновських, пощастило і учасникам групи соціальної активності інвалідів та літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка» територіального центру нашого району Ганні Демиденко, Тамарі Гур’євій і Любові Мошурі. Поїздка відбулася завдяки підтримці районної організації інвалідів «Клото».

З нагоди 205-річчя з дня народження видатного митця тут вже вдруге відбувся регіональний фестиваль творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Творчими стежинами М.В.Гоголя». Участь у ньому взяли представники Новосанжарського, Шишацького, Семенівського, Лубенського і Полтавського районів. Організатором зустрічі виступила Інна Білокіз – голова Шишацького місцевого осередку ВОІ СОІУ.

Після екскурсії заповідником (батьківський будинок Миколи Гоголя, флігель, сад-парк зі ставками та альтанками) учасники фестивалю зручно розташувалися в одному із залів родової садиби письменника, де і представили свої творчі доробки.

Концертна програма була наповнена авторськими читаннями Інни Білокіз, Галини Несмашної та Алли Ковальчук. Схвальні відгуки пролунали на адресу новосанжарців, котрі виконали поетичні твори «Знов лелеки до нас прилетіли», «Новосанжарський край», «Я пращурам вклоняюся доземно», «Подаруй мені, мамо, долю». А от власний твір «Мій Гоголь» Ганна Демиденко залишила на згадку працівникам музею.

Голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак, звертаючись до присутніх, зазначив: «Коли людина починає писати вірші, співати пісні, і просто творити прекрасне, вона забуває про життєві негаразди і почуває себе набагато комфортніше».

Варто зазначити, що атмосфера свята була творчою і невимушеною, легкою та веселою. Глядачі активно аплодували і підспівували виступаючим колективам. Безперечно, такі зустрічі надають можливість у повній мірі творчо розкритися людям з особливими потребами. Тут вони не лише мають змогу продемонструвати свій талант, а й отримують задоволення від нових знайомств і надихаються на чергові мистецькі звершення.