Кобзареве свято і Народне Віче (Відео+)

Опубліковано: 10.03.2014 12:45
Дев’ятого березня у ювілейний 200-річний день народження Великого Кобзаря новосанжарці зібралися на Майдані Незалежності селища біля пам’ятника духовного Батька української нації, аби взяти участь у Шевченківських читаннях. Громадські активісти Нових Санжар, серед яких Володимир Паршевлюк, Микола Призов, Тамара Паттієва, Юлія Солодка, Василь Дробиняк, Віталій Токовий, Дмитро Трохимчук а також селищний голова Андрій Река та інші декламували вірші Великого Тараса, асоціюючи їх із нинішньою соціально-політичною ситуацією у країні.

Знаковим було те, що, наприклад, Микола Призов читав поезію Тараса Шевченка із видання 1840 року, у якому ще не дуже проглядаються «напрацювання» тодішніх царських цензорів. Андрій Река зазначив те, що декламує вірш «Не так тії вороги» із «Кобзаря» 1953 року видання, котрий є його ровесником. Про те, що неможливо по-справжньому полюбити Україну і стати національно свідомою людиною без поезії Тараса Шевченка говорив Володимир Паршевлюк.

Потім, на головній площі селища традиційно відбулося Народне Віче. Присутні довго обговорювали ситуацію, яка нині склалася у Криму. Своїми враженнями про побачене на власні очі в Автономній Республіці ділився настоятель Свято-Покровського храму Стовбиної Долини, депутат районної ради Іван Орловський. Закликав до патріотизму учасників Віче і селищний голова Андрій Река, котрий висловив ідею про те, аби новосанжарська православна церква Московського патріархату змінила свою «ідейну орієнтацію» на Київський патріархат. А от громадський активіст Василь Дробиняк у своїй промові проголосив впевненість про те, що Україну не здолають жодні загарбники-окупанти.

У свою чергу, Володимир Паршевлюк повідомив громаду про те, що їх рішення про обрання його головою райдержадміністрації було погоджене Народною Радою Полтавщини і новопризначеним губернатором. Тож, нині очікується офіційне його призначення на цю посаду. Також Народному Віче представили новообраного заступника голови районної ради Сергія Бодака, котрого, зауважимо, на цю посаду рекомендували саме учасники районного майдану. Сергій Анатолійович коротко охарактеризував нинішній стан справ у районні раді, а також торкнувся питання інформаційної війни Росії у Криму.

Народному Віче цього дня були представлені і члени молодіжної організації району «Сокіл», котрі нещодавно стали учасниками одноденного вишкільного табору пам’яті «Небесної сотні». А от студент Київського вузу новосанжарець Алім Солодкий, звертаючись до земляків, запропонував взяти участь у цікавій патріотичній акції. Її учасникам потрібно вивісити на своїх будинках національні жовто-блакитні стяги. Цим самим кожен житель селища засвідчить свою позицію щодо територіальної єдності України і власної національної самосвідомості.

Наостанок, можна додати лише те, що по закінченню зібрання і гуртового виконання Гімну України, люди говорили про те, що нині не зовсім актуально звучать рядки «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…». На їх думку доцільнішими були б слова про те, що «Буде жити України і слава, і воля…».
Відео: