Такий чемпіонат відбувся у Нових Санжарах вперше (Відео+)

Опубліковано: 05.03.2014 09:45
У перший день весни любителі «залізного спорту» сповна насолодилися неймовірним видовищем: у райцентрі вперше було проведено чемпіонат області із класичного пауерліфтингу. Все пройшло на найвищому організаційному рівні. Відкрив змагання селищний голова Андрій Река, котрий раніше допомагав новосанжарським спортсменам брати участь у чемпіонаті України з пауерліфтингу.

Команду ліфтерського залу районної дитячо-юнацької спортивної школи (далі – ДЮСШ) представляли 4 учасники. Одразу ж хотілося б розповісти про їх результати: Сергій Яремко – вагова категорія до 44 кг (присід – 70 кг, жим – 40 кг, тяга – 100 кг). Хлопцеві 11 років – він наймолодший учасник змагань. Сергій виборов третій спортивний розряд. Роман Ульянець – вагова категорія до 53 кг (присід – 120 кг, жим – 60 кг, тяга – 160 кг). Пауерліфтер – кандидат у майстри спорту України. Олександр Рукас – вагова категорія до 59 кг (присід – 127.5 кг, жим – 70 кг, тяга – 160 кг). Хлопець виконав перший спортивний розряд, а до кандидата у майстри спорту йому не вистачило всього 7.5 кг). Честь залу захищав також Володимир Марченко, котрий нещодавно розпочав займатися цим видом спорту. Саме тому перший його виступ був не зовсім вдалим. Володимир не зміг сповна показати свої силові якості, хоча у нього їх досить великий запас. Хлопця підвела техніка виконання вправ, яку, сподіваємось, спортсмен у найближчому майбутньому опанує.

Виступали також і колишні вихованці Новосанжарської ДЮСШ: Сергій Бабенко – вагова категорія до 83 кг (посів 4 місце), Василь Славич – вагова категорія до 83 кг (посів 5 місце), Владислав Островерхий – вагова категорія до 74 кг (посів 2 місце).

Безпеку під час виконання пауерліфтерських вправ із дуже великою вагою забезпечила страхувальна бригада на чолі із Сергієм Кас’яненком, котра за два дні до змагань розвантажила не один десяток тонн металу. Перший день на помості допомагали: Сергій Кас’яненко, Максим Поставний, Олександр Китайгора, Артем Галаган, Юрій Олійник і Віталій Євсюков. Другого дня склад команди дещо змінився: Сергій Бабенко, Владислав Островерхий, Василь Славич, Дмитро Мошура, Андрій Тіманов і Віталій Євсюков. Страхувальна бригада була одягнута у білі фірмові футболками, які їм надала компанія «Новофарм».

Ці змагання ніколи б не пройшли на такому високому рівні, якби не спонсорська допомога небайдужих: головного інженера ТОВ з іноземними інвестиціями (далі – ТОВ з ІІ) «Новофарм» Володимира Тіманова, помічника заступника директора по виробництву ТОВ з ІІ «Новофарм» Олександра Погорєцкого, начальника сервісного центру ТОВ з ІІ «Новофарм» Віталія Пузира, приватного підприємця Віталія Степаненка і приватного підприємця Сергія Булочнікова. Підприємство «Новофарм» також забезпечило проплату банера та афіш, доставку «залізного» інвентарю у центр культури і дозвілля, і головне – завдяки працівникам товариства у залі тепер є майже професійний станок для жиму лежачи і лавки для жиму. До цього ж підготовка спортсменів проходила на обладнанні фітнес лінії, що практично недопустимо (однак це не завадило підготувати сім кандидатів у майстри спорту України з пауерліфтингу).

Варто зазначити, що пауерліфтинг на Новосанжарщині досяг нових висот, про що свідчить подяка від президента федерації пауерліфтингу Полтавської області Дмитра Ніжніченка головному судді змагань, директору ДЮСШ Юрію Стрюку. За словами учасників чемпіонату, «протистояння» спортсменів було максимально наближене до рівня чемпіонату України, що додає кілька символічних балів до скарбнички районної дитячо-юнацької спортивної школи.
Відео: