Очільники району провели засідання щодо запобігання COVID-2019. В районі оголошено карантин

Опубліковано: 13.03.2020 14:31
            Сьогодні 13 березня в приміщенні адмінбудинку була проведена нарада за участі представників підприємств, установ, організацій, сільських та селищних голів району. Розглядалося питання про запобігання поширення на території району COVID-2019.
У ході наради наголошено та тому, що з 12 березня до 3 квітня 2020 року на території району введено карантин, зокрема заборонено:
- відвідування закладів освіти її здобувачами;
- проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).
Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.
Головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Новосанжарська центральна районна лікарня» Ольга Гиря та Головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Новосанжарський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олег Яковенко проінформували про готовність закладів до роботи в умовах карантину.
Ольга Гиря ознайомила присутніх з рекомендаціями щодо проведення дезінфекційних профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-2019.
У ході своєї доповіді Олег Яковенко зупинився на способах запобігання поширенню вірусу та алгоритмі дій громадян при виявленні перших ознак захворювання.
Варто зазначити, що керівники підприємств, установ і організацій несуть персональну відповідальність за профілактичну дезінфекцію, яку здійснюють їхні працівники. У комунальних закладах, супермаркетах, вокзалах вологе прибирання всіх приміщень із використанням дезінфекційних засобів потрібно проводити не менше трьох разів за зміну з ретельним провітрюванням. У громадському та шкільному транспорті необхідно здійснювати дезінфекційну обробку після закінчення робочої зміни й висадки пасажирів, а протягом дня – вологе прибирання. Обслуговуючий персонал (прибиральників службових приміщень), транспортних засобів потрібно забезпечити спецзасобами захисту та деззасобами.
В районі протягом карантину діятиме робоча група, що здійснюватиме нагляд над виконанням підприємствами, установами і організаціями дотримання умов карантину та забезпечення заходів посилення профілактичних дезінфекційних заходів.