Здійснення рішучих заходів, спрямованих на боротьбу зі злочинністю

Опубліковано: 12.11.2019 16:27
 Здійснення рішучих заходів, спрямованих на боротьбу зі злочинністю, зміцнення законності і правопорядку є головним завданням для органів прокуратури.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних, які можуть оголошуватися на сесіях відповідних рад.
Повідомляю, що Кобеляцькою місцевою прокуратурою протягом                   9 місяців 2019 року вжито ряд організаційно-розпорядчих заходів направлених на протидію злочинності та стабілізацію криміногенної ситуації, в тому числі і в Новосанжарському районі.
З питання протидії злочинності проведено 2 координаційні наради та ряд оперативних нарад.
Окрім того, використовувалися інші форми координаційної діяльності, а саме створено міжвідомчі групи з розкриття найбільш резонансних кримінальних проваджень.
Протягом 9 місяців 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано 505 кримінальних провадження про злочини, що мали місце на території Новосанжарського району.
Досудове розслідування у 2019 році закінчено у 318 кримінальних провадженнях, по 207 провадженнях прийнято рішення про закриття кримінального провадження за відсутністю складу правопорушення. Процесуальними керівниками скеровано до суду з обвинувальними актами           111 кримінальних проваджень, із них з угодами про визнання винуватості – 8, про примирення – 5.
Протягом 2019 року відносно 13 осіб обрано запобіжний захід, із             них 8 – особисте зобов’язання, 4 – тримання під вартою, 1 – домашній арешт.
Прокурорами Новосанжарського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, у 2019 році виявлено та внесено до ЄРДР відомості про сім вчинених кримінальні правопорушення, що раніше не обліковані працівниками поліції, скасовано 20 постанов про закриття кримінального провадження, слідчим надано 104 вказівки по кримінальних провадженнях.
За участі прокурорів Новосанжарського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури, протягом 2019 року, судом розглянуто 68 кримінальних провадження, із них із ухваленням вироку у судовому засідання розглянуто            53 провадження, у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення судом закрито 13 проваджень, на підставі ст. 46 КК України (у зв’язку із примиренням винного з потерпілим) та ст. 49 КК України (у зв’язку із закінченням строків давності) закрито по одному провадженню.
Новосанжарським відділом прокуратури протягом у 2019 року оскаржено два рішення суду.
Упродовж 2019 року вдалося досягти позитивних результатів у земельні сфері, так до суду надіслано обвинувальний акт по кримінальному провадженню за фактом самовільного зайняття земельної ділянки прибережної захисної смуги.
Окрім того, до суду скеровано два кримінальні провадження у бюджетній сфері за фактом заволодіння шахрайським шляхом коштами, виділеними для надання субсидій.
За матеріалами прокуратури складено і направлено до судуодин адміністративний протокол про вчинення корупційного правопорушення, за наслідками розгляду якого, судом притягнуто до адміністративної відповідальності одну особу.
В умовах сьогодення прокуратура продовжує виконувати функцію представництва та пред’являти позови в інтересах держави.
Протягом 2019 року пред’явлено 11 позовних заяв на суму 636 тис. грн., задоволено три позови на суму 49 тис. грн., сума за рішеннями прокуратури, що підлягають виконанню, складає 192 тис. грн.
Протягом січня-вересня 2019 року прокурорами Новосанжарського відділу розглянуто 52 звернень громадян. В більшості із яких громадяни району оскаржували законність дій правоохоронних органів під час розгляду їх заяв про вчинені злочини.
Можу Вас запевнити, що відповідальність, законність, професійність в діяльності підлеглій мені прокуратурі буде продовжено і в наступних роках, ми зробимо все можливе щодо боротьби зі злочинностю, підтриманню правопорядку. Сподіваюсь на Вашу підтримку у вказаному питанні.