Про Звернення депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області до Президента України щодо реалізації «формули Штайнмайєра»

Опубліковано: 25.10.2019 14:40

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції депутатів Новосанжарської районної ради,
районна рада вирішила:
1. Схвалити текст Звернення депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області до Президента України щодо реалізації «формули Штайнмайєра» (додається).
2. Уповноважити голову Новосанжарської районної ради надіслати звернення Президенту України.
3. Оприлюднити рішення на офіційному сайті районної ради та надіслати місцевим засобам масової інформації.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку та інформаційної сфери.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області
до Президента України щодо реалізації «формули Штайнмайєра»

Ми, депутати Новосанжарської районної ради, заявляємо про те, що анонсований 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським документ, підписаний учасниками тристоронньої контактної групи у Мінську, з реалізації так званої «формули Штайнмайєра» є неприпустимим для України.
Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, призвела до створення окупаційних адміністрацій у окремих районах Донецької та Луганської областей, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької та Луганської областей незаконні органи влади.
Внаслідок реалізації так званої «формули Штайнмайєра» ми саме і отримаємо легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій у окремих районах Донецької та Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України.
Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться контроль над всією ділянкою українсько-російського кордону.
У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.
Все вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та відповідних змін до Конституції.
У підсумку, разом з паралельним послабленням санкцій західного світу, це означатиме перемогу Росії і поразку України.
Ми, депутати Новосанжарської районної ради, рішуче застерігаємо вище політичне керівництво України через реалізацію так званої «формули Штайнмайєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження з боку колишньої метрополії, що у підсумку знову зробить Україну частиною Росії.
Вважаємо, що вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ, роззброєння бойовиків, відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, введення тимчасової адміністрації, відновлення судоустрою України та законодавства України, покарання терористів.

Прийняте рішенням тридцять сьомої позачергової сесії Новосанжарської районної ради сьомого скликання від 23 жовтня 2019 року