Три роки умовного покарання отримав чоловік, який у Нових Санжарах підпалив знайомому машину і будинок за борги

Опубліковано: 13.06.2019 11:31
 3 червня Новосанжарський районний суд Полтавської області виніс вирок чоловіку, який через борг підпалив автомобіль і будинок знайомого.
Так, 2 вересня 2018 року близько 19-ї години 53-річний житель                      смт. Нові Санжари Полтавської області приїхав на велосипеді до подвір’я знайомого та переліз через паркан, облив автомобіль Honda Accord легкозаймистою рідиною та підпалив його. Потім тією ж рідиною облив ганчірку, яку приніс з собою, підпалив її та, розбивши скло, кинув у вікно будинку потерпілого.
Потерпілий встиг вчасно загасити автомобіль. А пожежі у будинку не сталося через те, що підпалена ганчірка погасла.
Обвинувачений свою провину визнав повністю та в своїх діях розкаявся. У судовому засіданні він пояснив, що потерпілий не розрахувався з ним та його дружиною за послуги в утриманні домогосподарства. Про послуги вони домовлялися усно. Дії обвинувачуваного кваліфікували як закінчений замах на умисне пошкодження чужого майна шляхом підпалу. (ч.2 ст.15 ч.2 ст. 194 КК України).
Суддя визнала щире каяття та активне сприяння в розкритті злочину обвинуваченого — обставинами, що пом’якшують покарання. Обставини, які б обтяжували покарання суд не встановив.
Потерпілий заявив позов про відшкодування йому матеріальної та моральної шкоди в розмірі 120 тис. 241 грн, з яких:
  • 20 тис. грн — матеріальної шкоди;
  • 100 тис. грн — моральної шкоди.
Та в рахунок відшкодування витрат на правову допомогу — 5000 грн.
Суд визнав винним та призначив обвинуваченому 3 роки умовного покарання. А також зобов’язав відшкодувати моральну та матеріальну шкоду потерпілому.