Щодо сказу

Опубліковано: 07.05.2019 11:15
Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю поселення лисиць.
Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності зобов'язані: дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу. Всі собаки і коти з 3-місячного віку підлягають обов'язковому щепленню проти сказу кожного року. Тварин  вакцинують з профілактичною метою незалежно від пори року. Для охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів, під час сезону полювання, використовувати лише вакцинованих проти сказу собак.
Собаки, коти та інші тварини, що покусали людей чи тварин, повинні бути негайно доставлені їх власниками (підприємством, установою, організацією та ін.) або особами, які займаються відловом бродячих собак та котів, в найближчу установу державної ветеринарної медицини для огляду та карантинування на протязі 15 днів.
Продаж, купівля та вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші міста, райони і області дозволяється лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарної довідки з відміткою в ній про щеплення проти сказу (для собак і котів) не менше ніж за 30 днів до вивезення. Строк закінчення імунітету у щеплених тварин визначається в залежності від вакцини, що застосовувалась.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ