Щодо африканської чуми свиней

Опубліковано: 07.05.2019 11:01

Африканська чума свиней - найнебезпечніша хвороба цих тварин.
АЧС створює величезні ризики знищення поголів'я свиней на території не лише області, а й України в цілому, втрати робочих місць в фермерських господарствах, залишення без засобів існування власників свиней.
Профілактикою АЧС в сільськогосподарських підприємствах по вирощуванню свиней є обов’язкова ідентифікація усього поголів’я; обов’язкова реєстрація потужності оператора ринку в Держпродспоживслужбі за місцем провадження діяльності; робота господарств в «закритому режимі» з дотриманням ветеринарно-санітарних, гігієнічних, медичних вимог; безвигульне утримання свиней; завезення тварин, продукції тваринного походження та кормів, виключно, з благополучних територій; термінові повідомлення до Держпродспоживслужби про випадки загибелі свиней в господарствах різної форми власності та мисливських угіддях; утримання від купівлі свиней у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів; дотримання Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 р. № 111.
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватись таких заходів: господарство повинно працювати в «закритому» режимі роботи, суворо дотримуватися біобезпеки, не завозити свиней без узгодження з відповідними структурними підрозділами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, не використовувати корми тваринного походження в раціонах свиней без попередньої термічної обробки.
Всім співробітникам господарств (будь-якого сільськогосподарського об’єкту, у якому розводять та/або постійно або тимчасово утримують свиней), незалежно від форми власності, не дозволяється утримувати свиней в домогосподарствах.
При переміщенні, перевезенні свиней також необхідно дотримуватися ветеринарно-санітарних вимог.