Офіційний сайт Новосанжарської районної ради  |   39300, смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 23   |   тел. 3-25-30, тел/факс 3-14-09
E-mail:
Прийом громадян    |    Вакансії    |    Новини    |    Фотогалереї    |    Контакти


Ми в соціальних мережах:


Про розгляд постійними комісіями районної ради стану фінансування бюджетних установ селища

Опубліковано: 25.04.2019 15:13
 
17 квітня 2019 року відбулося спільне засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, підприємництва та управління майном і з питань освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту населення, молодіжної політики, спорту, туризму, сім’ї та дитинства. У ході засіданні було розглянуто  звернення голови райдержадміністрації Сергія Бульбахи щодо фінансування закладів соціально-культурної сфери, що знаходяться на території Новосанжарської селищної об’єднаної територіальної громади, та приведення діючої мережі комунальних закладів у відповідність до наявного фінансового забезпечення. На завершення засідання постійні комісії схвалили рекомендації, зміст яких наводиться нижче.
 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ РАЙОННОЇ РАДИ
 
До районної ради надійшло звернення голови райдержадміністрації від 05.04.2019 №3 01-21/144 щодо питання фінансування закладів соціально-культурної сфери, що знаходяться на території Новосанжарської селищної об’єднаної територіальної громади, та приведення діючої мережі комунальних закладів в 2019 році у відповідність до наявного фінансового забезпечення.
Комісії відзначають, що пунктом 39 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України передбачено, що районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.
Оскільки Новосанжарська ОТГ створена у жовтні 2017 року, то відповідно до п.7. розділу ІV «Прикінцеві положення» Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (в редакції, що діяла на момент утворення Новосанжарської ОТГ) передбачалося, що до 01 січня 2018 року районні ради районів, у яких утворені об’єднані територіальні громади, зазначені у пункті 6 цього розділу, здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.
Згідно із статтею 89 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з бюджетів об’єднаних територіальних громад, належать видатки на освіту, зокрема дошкільну, загальну середню та позашкільну, охорону здоров’я, культуру, зокрема сільські, селищні та міські палаци і будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки; театри, районні (міські) бібліотеки або централізовані бібліотеки районної (міської) централізованої бібліотечної системи, музеї, виставки, палаци і будинки культури, школи естетичного виховання дітей.
Пунктом 4 статті 77 Бюджетного кодексу України передбачено, що місцеві ради при затвердженні відповідних бюджетів враховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ОТГ на рівні громади повинні вирішувати питання місцевого економічного розвитку, планування, розвитку територій, утримання місцевої інфраструктури, забудови, благоустрою території, соціальної допомоги, культури, первинної охорони здоров’я, середньої, дошкільної та позашкільної освіти, муніципальної міліції, пасажирських перевезень на території громади, житлово-комунальних послуг, утримання об’єктів комунальної власності тощо.
Згідно з прийнятими рішеннями, Новосанжарською селищною радою станом на 01.04.2019 року залишаються не прийнятими у комунальну власність ряд бюджетних установ, що розміщені на території селищної ради.
Бюджетним кодексом України та постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» на головних розпорядників коштів районного бюджету, а саме – відділ освіти та сектор культури і туризму Новосанжарської райдержадміністрації, покладено повноваження щодо затвердження кошторисів бюджетних установ (одержувачів бюджетних коштів нижчого рівня) та здійснення контролю за витрачанням ними цих коштів.
Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня або отримувач бюджетних коштів у своїй діяльності підпорядковані відповідному головному розпоряднику та (або) діяльність яких координується через нього.
Бюджетні установи здійснюють свою фінансову діяльність в межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі відповідного розпорядника бюджетних коштів. Недостатність фінансового забезпечення зобов’язує головних розпорядників коштів, керівників бюджетних установ привести мережу закладів та структуру закладу у відповідність до наявного фінансування.
З огляду на викладене та відповідно до ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
 
постійні комісії вирішили:
 
1. Рекомендувати головним розпорядникам коштів районного бюджету – відділу освіти, сектору культури і туризму Новосанжарської райдержадміністрації:
 
1.1. Забезпечити дієвий контроль за витрачанням коштів районного бюджету розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів.
1.2. Привести кошториси підпорядкованих бюджетних установ, що розташовані на території Новосанжарської ОТГ, до наявного обсягу фінансування.
 
1.3. Звернутися до Новосанжарської селищної ради з вимогою про передачу до районного бюджету на певний період, до прийняття бюджетних установ у комунальну власність Новосанжарської ОТГ, відповідних трансфертів з бюджету Новосанжарської ОТГ для забезпечення повноцінного фінансування закладів освіти і культури, що знаходяться на території Новосанжарської ОТГ та надають послуги жителям цієї громади.
 
2. Керівникам бюджетних установ (опорний заклад Новосанжарська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зачепилівська ЗОШ І-ІІ ступенів, ЦКД, музична школа та районна бібліотечна система) привести штатні розписи закладів до наявного фінансового забезпечення, передбачивши при потребі заходи щодо оптимізації їх структури і штатів.
 
3. В разі незабезпечення Новосанжарською ОТГ, в місячний термін з дня прийняття цих рекомендацій, надання міжбюджетних трансфертів для фінансування закладів соціально-культурної сфери селища, рекомендувати районній раді прийняти рішення щодо приведення діючої мережі комунальних закладів освіти і культури, що розташовані на території Новосанжарської ОТГ та надають послуги жителям цієї громади, у відповідність до наявного фінансового забезпечення.
Для реалізації даного пункту рекомендацій керівникам бюджетних установ подати районній раді до 01.06.2019 року свої пропозиції щодо внесення змін у структуру та штатний розпис підпорядкованих їм бюджетних установ.
 
4. Рекомендувати Новосанжарській районній державній адміністрації звернутись до Полтавської обласної державної адміністрації з проханням надання дієвої допомоги у вирішенні незадовільної ситуації, що склалася із фінансуванням закладів соціально-культурної сфери, що знаходяться на території Новосанжарської ОТГ.
 
5. Ці рекомендації оприлюднити на офіційному веб-сайті Новосанжарської районної ради та в районній газеті «Світлиця».
Автор: Адміністратор
© 2011-2019
Офіційний веб-сайт Новосанжарської районної ради
Телефон: +38(05344) 3-25-30, Телефон/факс: +38(05344) 3-14-09
Розробка і підтримка — Полтава-Інформ
При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання на автора є обов’язкове