Новосанжарським відділом Кобеляцької місцевої прокуратури 23.01.2019 року скеровано обвинувальний акт стосовно 24-річного жителя Новосанжарського району, який ухилився від призову

Опубліковано: 01.03.2019 15:04

Під час досудового розслідування встановлено, що останній з'явився до Новосанжарського районного військового комісаріату, пройшов військову медичну комісію, за результатами проходження якої його було визнано придатним для проходження військової служби в Збройних Силах України та складено протокол Призивної комісії.
Після чого, відповідно до ч.10 ст.10 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та на виконання Указу Президента України         №22/2018 від 15.02.2018 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році»Постанови КМУ № 352 від 21.03.2002 року «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом", особисто під підпис чоловік був повідомлений про необхідність явки для відправлення на збірний пункт з метою відправки для проходження строкової військової служби.
Проте, він, будучи належним чином повідомленим у встановленому законом порядку про наслідки неявки за викликом, з метою ухилення від призову на строкову військову службу, без поважних причин, діючи умисно, для відправки та проходження строкової військової служби до Новосанжарського районного військового комісаріату Полтавської області, в указаний час не з'явився, не маючи на те поважних причин, виправдувальних документів, стосовно своєї неявки не надав, тим самим ухилився від призову на строкову військову службу.
Таким чином, своїми умисними діями, що виразилися  в ухиленні від призову на строкову військову службу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.335 КК України 24-річний чоловік,  підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст.335 КК України.
В подальшому між прокурором Новосанжарського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури та обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості.
26.02.2019 року Новосанжарським районним судом Полтавської області зазначену угоду затверджено, особу визнано винною та призначено узгоджене сторонами покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік. На підставі статей 75,76 КК України його звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.

Прокурор відділу                                                                      М.С. Вініченко