Офіційний сайт Новосанжарської районної ради  |   39300, смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 23   |   тел. 3-25-30, тел/факс 3-14-09
E-mail:
Прийом громадян    |    "Світлиця"    |    Новини    |    Фотогалереї    |    Контакти


Ми в соціальних мережах:


ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області

Опубліковано: 09.01.2019 09:32
 
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новосанжарської районної ради
до Новосанжарської селищної ради
 
Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачено, що районні ради районів, у яких утворено об’єднані територіальні громади, здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність таких об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, згідно з розмежуванням видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.
Передача цих установ повинна була завершитися до 01 січня 2018 року, так як фінансовий ресурс на їх утримання, відповідно до бюджетного законодавства, передано в розпорядження ОТГ.
Крім того, статтею 89 Бюджетного кодексу України визначено, що видатки бюджетів об’єднаних територіальних громад є рівними з районним бюджетом на їх території. Тобто, відповідальність за утримання бюджетних установ, які знаходяться на їх території, покладена на ОТГ. Вони мають здійснювати їх фінансування самостійно або, у разі перебування їх у спільній власності територіальних громад районів, шляхом надання відповідного трансферту до районного бюджету.
Однак, через бездіяльність, в порушення закону, Новосанжарська ОТГ до зазначеної вище дати не прийняла у свою власність жодної бюджетної установи, розташованої на її території. Тому, в селищному бюджеті на 2018 рік були закладені трансферти районному бюджету на утримання цих установ.
При потребі 51219,3 тис.грн. фактично з бюджету селищної ради передано субвенцій на їх утримання лише 34844,8 тис.грн., включаючи освітню субвенцію з державного бюджету в сумі 13137,1 тис.грн. та медичну субвенцію з державного бюджету в сумі 6879,4 тис.грн. Сума недофінансування даних закладів становила 16374,5 тис.грн. і це захищені видатки по заробітній платі та енергоносіях. Що в свою чергу є порушенням вимог Бюджетного кодексу України щодо першочергового врахування при затвердженні та виконанні місцевих бюджетів потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за спожиті енергоносії та недопустимості планування і фінансування поточних видатків та видатків бюджету розвитку при існуючій незабезпеченості видатків на захищені статті.
Таке недостатнє фінансування призвело до скорочення штатної чисельності працівників закладів культури та соціального забезпечення, зменшення розміру заробітної плати та погіршення умов їх праці, збільшення вдвічі розміру батьківської плати за навчання дітей музичної школи, зменшення контингенту учнів музичної школи на 30 осіб (що не дало змогу бажаючим дітям селища навчатися у даному закладі), несвоєчасну виплату відпускних та допомоги на оздоровлення викладачам музичної школи.
З метою недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, спожитих енергоносіїв по бюджетних установах, що знаходяться на території Новосанжарської ОТГ, Новосанжарська районна рада змушена була приймати рішення про дофінансування з районного бюджету цих закладів. Загалом, за 2018 рік їх профінансовано з районного бюджету в сумі більше 7 млн. грн., що є порушенням вимог Бюджетного кодексу України, адже кожен місцевий бюджет є самостійним і має здійснювати закріплені за ним видатки за рахунок закріплених доходів, а районний бюджет не має фінансово відповідати за делеговані державою повноваження об’єднаній територіальній громаді, адже доходи на виконання цих повноважень надходять до бюджету ОТГ. У 2019 році такої можливості взагалі не буде.
Як наслідок, вже скоротилися обсяги надання соціальних, культурних, освітніх та медичних послуг для жителів Новосанжарської громади, що є неприйнятним, адже суперечить самій меті об’єднання громад.
Прийнятий 20 грудня 2018 року селищний бюджет на 2019 рік ще більше погіршив ситуацію з фінансуванням бюджетних установ селища, що обслуговують жителів Новосанжарської громади. Ним взагалі не передбачено жодної гривні на утримання музичної школи, Центру культури і дозвілля, бібліотеки для дорослих та дитячої бібліотеки, Новосанжарського районного територіального центру (де працює 14 соціальних працівників, які обслуговують жителів Новосанжарської ОТГ), майже на 2,5 млн. грн. недофінансовано Новосанжарську центральну районну лікарню, яка обслуговує 35 відсотків пацієнтів – жителів ОТГ.
Така критична ситуація із фінансуванням з огляду на безвідповідальну позицію керівництва та окремих депутатів Новосанжарської ОТГ ставить під загрозу саме існування цих закладів та викликає справедливе обурення як працівників цих установ, так і отримувачів їх послуг.
Проте, знайшлись кошти у селищному бюджеті на Програму відзначення свят у сумі 676 600 грн. (для оплати концертів «заїжджих» артистів), Програму розвитку місцевого самоврядування – 762 тис. грн. (для проведення ремонтів приміщень селищної ради, придбання матеріалів та утримання автомобільного транспорту), на фінансування житлово-комунального господарства майже 8 млн. грн., а на заклади культури не вистачило. Хоча, усі заходи, які відбувалися в селищі та районі у 2018 році, проходили за участю художніх колективів центру культури і дозвілля та інших ОТГ, які є переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних і районних конкурсів, без залучення бюджетних коштів.
За весь 2018 рік Новосанжарська ОТГ спромоглася прийняти у свою власність та розпочати самостійне фінансування із селищного бюджету лише двох дитячих садків, Зачепилівської сільської бібліотеки-філії та сільського клубу у с. Зачепилівка, Новосанжарської ДЮСШ. З прийняттям інших бюджетних установ селищна рада зволікає. Такими діями дискредитується сам процес децентралізації та реформування місцевого самоврядування, що відбувається в державі.
Кабінетом Міністрів України визнано Новосанжарську ОТГ спроможною громадою, в тому числі і стосовно утримання всіх бюджетних закладів, розташованих на її території.
В зв’язку з цим, звертаємося до Новосанжарської селищної ради забезпечити безумовне виконання вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Бюджетного кодексу України стосовно термінового завершення процесу прийняття у комунальну власність Новосанжарської ОТГ всіх бюджетних установ, що розміщені на її території, та здійснення їх утримання за рахунок коштів бюджету об’єднаної територіальної громади.
 
 
Прийняте
рішенням тридцятої позачергової сесії Новосанжарської районної ради сьомого скликання
від 03 січня 2019 року
Автор: Адміністратор
© 2011-2019
Офіційний веб-сайт Новосанжарської районної ради
Телефон: +38(05344) 3-25-30, Телефон/факс: +38(05344) 3-14-09
Розробка і підтримка — Полтава-Інформ
При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання на автора є обов’язкове