Офіційний сайт Новосанжарської районної ради  |   39300, смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 23   |   тел. 3-25-30, тел/факс 3-14-09
E-mail:
Прийом громадян    |    "Світлиця"    |    Новини    |    Фотогалереї    |    Контакти


Ми в соціальних мережах:


ЗВЕРНЕННЯ депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області

Опубліковано: 28.12.2018 15:22
 ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області
до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Полтавської обласної державної адміністрації
 
Ми, депутати Новосанжарської районної ради, надзвичайно стурбовані ситуацією, що склалася з фінансуванням закладів бюджетної сфери, які знаходяться на території Новосанжарської селищної об’єднаної територіальної громади, надають послуги жителям громади та до сьогодні не прийняті у її власність.
Новосанжарська об’єднана територіальна громада була створена у жовтні 2017 року. З січня 2018 року ОТГ повинна була прийняти у свою власність і утримувати передані районної радою бюджетні установи, розташовані на її території. Процес передачі вищезгаданих установ не відбувся із-за бездіяльності об’єднаної громади, але фінансовий ресурс для здійснення повноважень залишився в ОТГ. Частково бюджетні кошти спрямовувались на фінансування бюджетних установ шляхом надання трансферту з ОТГ, але не в повному обсязі.
Як відомо, статтею 89 Бюджетного кодексу України визначено, що видатки бюджетів об’єднаних територіальних громад є рівними з районним бюджетом на їх території. Тобто, відповідальність за утримання бюджетних установ, які знаходяться на їх території, покладена на ОТГ. Вони мають здійснювати їх фінансування самостійно або, у разі перебування їх у спільній власності територіальних громад сіл, селища Новосанжарського району, шляхом надання відповідного трансферту до районного бюджету.
При формуванні бюджету Новосанжарської селищної об’єднаної територіальної громади на 2018 рік загальна потреба на утримання закладів бюджетної сфери, що знаходяться на території Новосанжарської селищної ради, але перебували у спільній власності територіальних громад сіл, селища Новосанжарського району, становила 51219,3 тис.грн. Фактично з бюджету селищної ради передано субвенцій на їх утримання 34844,8 тис.грн., включаючи освітню субвенцію з державного бюджету в сумі 13137,1 тис.грн. та медичну субвенцію з державного бюджету в сумі 6879,4 тис.грн. Сума недофінансування даних закладів становила 16374,5 тис.грн. і це захищені видатки по заробітній платі, енергоносіях, харчуванню та медикаментах. Але при цьому, в бюджеті Новосанжарської об’єднаної територіальної громади було затверджено видатки бюджету розвитку в сумі 4424,1 тис.грн., що є порушенням вимог статті 77 Бюджетного кодексу України щодо першочергового врахування при затвердженні та виконанні місцевих бюджетів потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за спожиті енергоносії та недопустимості планування і фінансування поточних видатків та видатків бюджету розвитку при існуючій незабезпеченості видатків на захищені статті.
За 9 місяців 2018 року бюджет Новосанжарської об’єднаної територіальної громади збільшено за рахунок вільного залишку на 922,3 тис.грн., за рахунок перевиконання доходів на 2100,7 тис.грн. Із них лише 1251,5 тис.грн. спрямовано до районного бюджету на утримання закладів, які перебувають до цього часу (адже Новосанжарська селищна рада забрала на своє утримання лише 2 дитячих садки, Зачепилівський СБК, Зачепилівську сільську бібліотеку-філію з 1 травня та Новосанжарську дитячо-юнацьку спортивну школу з 1 вересня поточного року) у спільній власності територіальних громад сіл, селища Новосанжарського району. Хоча рішення про прийняття з 1 квітня 2018 року 2-х дитячих садків, 3-х закладів позашкільної освіти, Новосанжарської ДЮСШ та Новосанжарської музичної школи було прийнято Новосанжарською селищною радою ще 2 березня 2018 року.
Дещо інша ситуація склалася з Новосанжарською центральною районною бібліотекою і Новосанжарською районною дитячою бібліотекою, які за пропозицією селищної ради передані районною радою об’єднаній громаді з 01 червня 2018 року, від прийняття яких селищна рада згодом відмовилась.
Також селищною радою постійно зволікається, з різних не суттєвих причин, підписання актів про приймання-передачу інших бюджетних закладів, адже згідно з нормативно-законодавчими вимогами передача їх повинна здійснюватися в тому стані, в якому вони перебувають на момент передачі.
Рішення про передачу опорного закладу «Новосанжарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» взагалі не приймалося селищною радою до 20 грудня 2018 року, хоча усі інші ОТГ, які утворилися на території нашого району, забрали всі загальноосвітні навчальні заклади до початку нового навчального року.
Така ситуація призвела у ІІ півріччі 2018 року до недофінансування усіх бюджетних закладів, які знаходяться на території Новосанжарської об’єднаної територіальної громади. З метою недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, спожитих енергоносіїв по бюджетних установах, що знаходяться на території Новосанжарської ОТГ, Новосанжарська районна рада змушена була приймати рішення про дофінансування з районного бюджету цих закладів. Загалом за 9 місяців їх профінансовано з районного бюджету в сумі 7010,6 тис.грн., що є порушенням вимог Бюджетного кодексу України, адже кожен місцевий бюджет є самостійним і має здійснювати закріплені за ним видатки за рахунок закріплених доходів, а районний бюджет не має фінансово відповідати за делеговані державою повноваження об’єднаній територіальній громаді, адже доходи на виконання цих повноважень надходять до бюджету ОТГ.
В результаті недофінансування Новосанжарською селищною радою закладів соціально-культурної сфери, що знаходяться на її території, скоротилися обсяги надання соціальних, культурних, освітніх та медичних послуг, що є неприйнятним для об’єднаних територіальних громад, адже вони мали б покращитися, що є головною метою об’єднання.
Натомість Новосанжарською селищною радою за 9 місяців цього року відповідно до рішень сесій збільшено видатки на утримання апарату селищної ради в сумі 1110,5 тис.грн., на проведення культурно-масових заходів до затверджених в бюджеті 300,0 тис.грн. додано ще 100,0 тис.грн., на підтримку та утримання закладів житлово-комунальної сфери збільшено 545,7 тис.грн., внески до статутних капіталів суб’єктів господарювання збільшено в сумі 156,0 тис.грн., здійснення заходів з землеустрою в сумі 100,0 тис.грн.
Прийнятий 20 грудня 2018 року селищний бюджет на 2019 рік ще більше погіршив ситуацію з фінансуванням бюджетних установ селища. Ним взагалі не передбачено жодної гривні на утримання музичної школи, Центру культури і дозвілля, бібліотеки для дорослих та дитячої бібліотеки, Новосанжарського районного територіального центру (де працює 14 соціальних працівників, які обслуговують жителів Новосанжарської ОТГ), майже на 2,5 млн. грн. недофінансовано Новосанжарську центральну районну лікарню, яка обслуговує 35 відсотків пацієнтів – жителів ОТГ.
Така критична ситуація із фінансуванням з огляду на безвідповідальну позицію ОТГ ставить під загрозу саме функціонування цих закладів та викликає справедливе обурення як працівників цих установ, так і отримувачів їх послуг.
Враховуючи викладене, прохаємо Вас звернути увагу на катастрофічний стан з фінансуванням бюджетних установ Новосанжарської ОТГ та в зв’язку з цим розглянути питання щодо визнання Новосанжарської ОТГ неспроможною громадою.
 
 Прийняте
рішенням двадцять дев’ятої сесії Новосанжарської районної ради сьомого скликання
від 21 грудня 2018 року
Автор: Адміністратор
© 2011-2019
Офіційний веб-сайт Новосанжарської районної ради
Телефон: +38(05344) 3-25-30, Телефон/факс: +38(05344) 3-14-09
Розробка і підтримка — Полтава-Інформ
При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання на автора є обов’язкове