Про Звернення депутатів районної ради до Президента України П.О. Порошенка щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ

Опубліковано: 02.11.2018 11:17

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції депутатів Новосанжарської районної ради,
районна рада вирішила:
            1. Схвалити текст Звернення депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області до Президента України П.О. Порошенка щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення (додається, надалі – Звернення).
2. Уповноважити голову Новосанжарської районної ради надіслати це Звернення Президенту України.
3. Оприлюднити рішення на офіційному сайті районної ради та надіслати місцевим засобам масової інформації.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку та інформаційної сфери.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новосанжарської районної ради Полтавської області
до Президента України П.О. Порошенка щодонегайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення
ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рішенням Уряду від 19 жовтня 2018 року було прийнято рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23%.
За рішенням Уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.
Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо підняття  ціни на газ для населення.
Тобто, Уряд черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.
Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.
Ми, депутати Новосанжарської районної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика Уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.
«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.
Поважне експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило Уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення?
І саме тому, ми, депутати, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати це ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ.
У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.
Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної постанови Кабінету Міністрів України.

Прийняте рішенням двадцять восьмої сесії Новосанжарської районної ради сьомого скликання від 31 жовтня 2018 року