Проведення кампанії з пероральної імунізації на території Полтавської області

Опубліковано: 28.09.2018 10:53

За останні 5 років в Україні значно ускладнилась епізоотична ситуація по сказу серед тварин.
Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини в особі лисиці червоної, єнотовидної собаки, борсука, вовка та інші.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
Враховуючи світовий досвід і позитивні результати по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин, починаючи з 10.09.2018 року по всім областям України розпочався даний захід. Розповсюдження вакцини  відбудеться шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту, що являється найбільш економічним із всіх систем розподілу.
По території України планується розкласти за допомогою авіатранспорту понад 6 млн. антирабічних принад, в тому числі 417,6 тис. принад на території Полтавської області в жовтні поточного року.
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби  та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не допускається.