Новосанжарське бюро правової допомоги відзначило другу річницю своєї роботи

Опубліковано: 04.09.2018 12:19

2 роки тому, 1 вересня 2016 року розпочало свою роботу Новосанжарське бюро правової допомоги, як самостійний відділ Першого полтавського місцевого центру за надання безоплатної вторинної правової допомоги. За час роботи бюро 1090 громадян одержали якісну безоплатну правову допомогу з них 188 отримали безоплатну вторинну правову допомогу, що включає складання процесуальних документів та представництво інтересів у суді. Переважна більшість справ, близько 85%, є виграшними, що підтверджує якість послуг, які надає Новосанжарське бюро правової допомоги.
Якщо проаналізувати характер життєвих ситуацій, у яких жителі району потребують правової допомоги та звертаються до бюро, то можна зробити висновок, що частіше за все, проблеми у вирішенні питань правового характеру виникають через недостатню обізнаність громадян у сфері права. Саме для поглиблення правових знань громади, Новосанжарським бюро правової допомоги вже протягом 2-х років проводяться різноманітні правопросвітницькі заходи, що включають семінари, лекції, круглі столи, акції вуличного інформування та інші. За період діяльності бюро було організовано 122 заходи для різних категорій громадян, до яких належать і мало захищені групи населення. Під час таких заходів висвітлюються різні актуальні теми, що в майбутньому допоможе громадянам самостійно орієнтуватися у складних ситуаціях. До проведення заходів, також, долучаються і інші установи та організації, з більшістю із них було підписано меморандуми про співпрацю. Особливої уваги приділяється роботі зі шкільною молоддю, адже корисна правова інформація допоможе учням у майбутньому.
Для забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги маломобільних груп населення проводяться систематичні прийоми громадян на базі мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, які знаходяться у різних установах та організаціях. На даний час є 6 постійно діючих дистанційних пункти, деякі з них обладнані Skype зв'язком, що дозволяє проводити консультування дистанційно. За час роботи бюро здійснено 94 виїзди до таких пунктів, де надано громадянам консультації та необхідні роз’яснення. За потреби надається і адресна правова допомога, особам, які не мають можливості самостійно завітати до бюро, чи до дистанційного, або мобільного пункту.
З ініціативи Новосанжарського бюро правової допомоги у районі прийнято та реалізовуються 4 програми правової освіти населення, що дозволяє підвищувати правову спроможність громад.
Восени 2017 року Новосанжарське бюро правової допомоги долучилося до реалізації право просвітницького проекту Міністрестваюстиції України «Я маю право», який допомагає швидко та якісно отримати необхідну правову інформацію у мережі Інтернет http://pravo.minjust.gov.ua та за телефоном гарячої лінії 0(800)213 103 у будь який зручний час. У рамках цього проекту також проводиться право-просвітницька робота серед жителів Новосанжарського району.
Нагадуємо, що Новосанжарське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11 та працює щодня з 9:00 до 18:00, крім вихідних днів.

Начальник Новосанжарського бюро правової допомоги           А.С. Чернуха