Звернення до громадян Новосанжарського району

Опубліковано: 26.07.2018 15:54

Полтавською обласною радою прийнята обласна програма «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки». Бюджет участі – це взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямована на залучення жителів області до активної участі в сферах економічного, соціального, гуманітарного та культурного розвитку громад через подання проектів та проведення відкритого голосування.
 З 20 липня по 20 серпня 2018 року триває прийом проектів. Максимальна вартість одного проекту - 150 тис. грн. Фінансування бюджету участі проводиться за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету місцевих рад у визначеному співвідношенні: 100 тис. грн. з обласного бюджету та 50 тис. грн. з бюджетів місцевих рад.
Проект повинен бути спрямований на вирішення певної проблематики в сфері:
 - соціальний захист – заходи щодо поліпшення соціального захисту та обслуговування громадян, які можуть включати заходи з захисту інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей; заходи з забезпечення доступності будівель та приміщень для людей з обмеженими можливостями;
- безпеки та громадського порядку – заходи, спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян та захист їхньої власності (запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони, тощо);
- навколишнього середовища – запобігання та ліквідація забруднення середовища, охорона природних ресурсів, організація безпритульних тварин та ін.;
- комунального господарства, енергоефективності – облаштування та озеленення територій, парків, рекреаційних зон, дитячих майданчиків, поліпшення якості питної води, вуличного освітлення тощо; енергозберігаючі заходи;
- культури та освіти – створення та розвиток закладів культурного напряму, організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави, концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо), розвиток неформальної освіти (організація просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів, майстер-класів та ін.);
- спорту та туризму – організація спортивних та туристичних заходів (змагання, конкурси, марафони, прокладання нових та реконструкція існуючих туристичних маршрутів), популяризація здорового способу життя.
Кількість підписів, що мають бути зібрані для подачі проекту автором: 30 (крім підпису автора (ів) проекту).
Упровадження проекту: наступний рік після конкурсного.
За рахунок коштів бюджету участі фінансуються проекти загального користування, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду. Такі проекти повинні бути реалізовані на землях, що належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст та є комунальною власністю.
Подати свій проект можна он-лайн або особисто до пункту супроводу органу місцевого самоврядування за місцем проживання чи локальну групу за адресою: вул. Центральна, 23 смт Нові Санжари, адмінбудинок районної ради.
Інформація за посиланням: http://www.oblrada.pl.ua/budget_uchasti/8.pdf