Черговий собор «Кубрат збирає своїх нащадків»

Опубліковано: 11.06.2018 14:46

9 червня в с. Мала Перещепина Полтавської обл. біля пам'ятника Кану Кубрату - засновнику Старої Великої Болгарії, відбувся важливий для болгарської спільноти захід - черговий собор «Кубрат збирає своїх нащадків». Організаторами Собору виступили редакція Всеукраїнської державної газети болгар України «Роден край» і Всеукраїнська Асамблея болгар України на чолі з головним редактором Дорою Костовою.
Серед почесних гостей Собору Посол Болгарії в Україні Красимир Минчев, народний депутат України III скликання Микола Габер, голова районної ради Геннадій Супрун, голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха, Малоперещепинський сільський голова Анатолій Троян,  міський голова першої столиці Болгарії м. Пліска Тонка Начева та делегації болгар з різних куточків України.
Насичена програма Собору «Кубрат збирає своїх нащадків» розпочалася з відвідування Музею українсько-болгарської дружби в Малоперещепинській ЗОШ.
Захід продовжився покладанням квітів до пам'ятника Кану Кубрату. Урочистий мітинг біля пам'ятника був відкритий ініціатором і організатором Собору Дорою Костовою. Хвилюючі, полум'яні, чутливі промови змінювали одна одну, мікрофон передавався з рук в руки всім бажаючим висловити свої почуття і емоції, викликані знаходженням на святій землі.
В ході заходу відбулося урочисте підписання договору про братерство та співробітництво між  с. Малою Перещепиною та першою столицею Болгарії м. Пліска.
По закінченні гості презентували концертну програму, організували «кубратівський привал». Було проведено розіграш перехідного кубка з футболу «Хан Кубрат».