Офіційний сайт Новосанжарської районної ради  |   39300, смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 23   |   тел. 3-25-30, тел/факс 3-14-09
E-mail:
Прийом громадян    |    "Світлиця"    |    Новини    |    Фотогалереї    |    Контакти

• Завантажити декларацію про доходи
Ми в соціальних мережах:Пройшов захід присвячений пам’яті бандуристу-лірнику 19 століття Івану Скубію «Приторкніться до струн золотих, кобзарі»

Опубліковано: 24.07.2017 15:06
 

22 липня у Малокобелячківському сільському будинку культури пройшов захід  присвячений пам’яті бандуристу-лірнику 19 століття Івану Скубію «Приторкніться до струн золотих, кобзарі».  У заході взяли участь голова районної ради Геннадій Супрун та сільський голова Геннадій Скубій.
Видатний бандурист-лірник Іван Скубій народився в 1858 році у селі Скубії, Кобеляцького повіту Полтавської губернії в сім’ї козака Миколи Скубія за прізвиськом Шамота. Вся сім’я співала, його дідусь грав на лірі, чому навчав і малого Івана. Подальше навчання проводив його дядько Гаврило із села Горобці. У десятирічному віці Іван осліп. Хлопчина був дуже здібним і швидко освоював ази науки гри на лірі. Виконував багатий репертуар дум та історичних, побутових, жартівливих пісень, псалмів. 
У ході заходу з вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Геннадій Супрун та сільський голова Геннадій Скубій. Кожен із них не пошкодував добрих слів в адресу організаторів заходу, його учасників і глядачів. Родзинкою свята було неперевершене виконання творів на бандурі та лірі членом Національної спілки кобзарів та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженим художником України Іваном Новобранцем.
Потім на головній сцені свята свою майстерність показали учні та аматорські колективи Малокобелячківської сільської громади. 
Фотогалерея:
Автор: Адміністратор
© 2011-2017
Офіційний веб-сайт Новосанжарської районної ради
Телефон: +38(05344) 3-25-30, Телефон/факс: +38(05344) 3-14-09
Розробка і підтримка — Полтава-Інформ
При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання на автора є обов’язкове