Офіційний сайт Новосанжарської районної ради  |   39300, смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 23   |   тел. 3-25-30, тел/факс 3-14-09
E-mail:
Прийом громадян    |    "Світлиця"    |    Новини    |    Фотогалереї    |    Контакти


Ми в соціальних мережах:


Символіка


Великий герб Новосанжарського району


Великий герб – щит з гербом району з одного боку підтримує дівчина зі снопом у руці, з іншого – козак із шаблею при боці. Щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом – синя стрічка із золотим написом «Новосанжарський район».Малий герб Новосанжарського району

Герб Новосанжарського району – щит, розтятий і перетятий на два сині та два золоті поля, у центрі лапчастий хрест, а в кутах чотири 8-променеві зірки у перемінних кольорах. Жовтий лапчастий хрест на синьому фоні був на прапорі Полтавського козацького полку 18 століття і тепер є на прапорі Полтавської області і тому вказує на належність території району до Полтавщини, а також підкреслює давню козацьку традицію краю. 8-променева зірка є історичним гербом Нових Санжар. У гербі 4 зірки символізують 4 сотенні містечка (Нові Санжари, Старі Санжари, Маячка, Нехвороща) та козацькі сотні, що розміщувались у 18 столітті на території сучасного району. Золоте поле у гербі символізує сільське господарство, в якому зайнята більша частина місцевих жителів. Щит увінчує стилізована золота територіальна корона, що вказує на належність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків дерев).


Прапор Новосанжарського району

Прапор Новосанжарського району – прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2 : 3, розділене вертикально та горизонтально на 4 рівновеликі поля – два сині і два жовті. На верхньому від древка синьому полі жовтий лапчастий хрест, а на нижньому з вільного краю синьому полі – жовта 8-променева зірка.
Козацький хрест – символ вічності, духовності, святості.

8-променева зірка – історичний герб містечка Нові Санжари.

Синій колір – стійкий, сильний, вірний, надійний (за геральдичними правилами XVIII століття – боротьба за свободу). Жовтий колір – сонце, світло, добробут, доброта, праця, гідність.
© 2011-2019
Офіційний веб-сайт Новосанжарської районної ради
Телефон: +38(05344) 3-25-30, Телефон/факс: +38(05344) 3-14-09
Розробка і підтримка — Полтава-Інформ
При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання на автора є обов’язкове