Новосанжарщина відсвяткувала 90-річний ювілей району

Опубліковано: 22.03.2013 21:51
22 березня у центрі культури і дозвілля відбулися урочистості з нагоди відзначення 90-ї річниці від дня утворення Новосанжарського району.

Традиційно, перед початком дійства у фойє закладу культури була проведена виставка-продаж виробів майстрів образотворчого мистецтва і художників Новосанжарщини. Після цього розпочалася офіційна частина заходу. Участь в ньому, зокрема, взяли заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, депутати обласної ради Григорій Перерва, Ростислав Гринчак, Микола Ганнущенко і Микола Хоменко, а також голови райдержадміністрації та районної ради Сергій Шовкопляс і Володимир Левицький.

Спочатку присутні переглянули спеціально змонтований до свята відеофільм про сторінки історичного календаря Новосанжарщини. Потім, ведучі заходу зачитали вітальну листівку від прем’єр-міністра України Миколи Азарова, котрий адресував новосанжарцям щирі вітання з нагоди відзначення 90-ї річниці з дня заснування району.

Далі, до жителів Новосанжарщини, котрі прийшли на святковий захід, звернувся заступник голови, керівник апарату обласної державної адміністрації Валерій Пархоменко. Він не лише привітав з 90-річним ювілеєм району присутніх у залі, а й виконав ще одну приємну місію – нагородив почесними грамотами облдержадміністрації головного агронома ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» Олену Меріуц, оператора машинного доїння ТОВ «Агрофірма «Перше травня» Валентину Голоту, директора приватної агрофірми «Агоротехнологія» Володимира Хопту, заступника директора КП «Інформаційний центр «Новосанжарщина» Петра Жаботинського, завідуючого Малосолонцівським сільським клубом Віктора Левченка та головну медичну сестру Новосанжарської центральної районної лікарні Ганну Гарець. Почесні ж грамоти обласної ради керівник апарату облдержадміністрації вручив ветерану колгоспної праці, заступнику голови ради ветеранів Малокобелячківської сільської ради Катерині Следь, ветерану праці Вірі Порох і депутату районної ради 5-ти скликань, директору ПАФ «Полузірська» Володимиру Пертушку. Також він передав відзнаку «Почесний ветеран України» ветерану Великої Вітчизняної війни, ветерану самоврядної служби Миколі Панченку.

Теплі вітальні слова зі сцени центру культури і дозвілля новосанжарцям говорив і голова райдержадміністрації Сергій Шовкопляс. Крім цього, з нагоди 90-річчя утворення району, він нагородив «Золотими відзнаками» та ювілейними медалями ветеранів праці Галину Олешко, Михайла Іваниковича і Михайла Бернацького, а також директора державного підприємства «Новосанжарський лісгосп» Василя Красюка. Почесні грамоти райдержадміністрації отримали ветерани праці Микола Сасун, Григорій Жорняк і Валентина Мороз, заступник керівника з виробництва СП «Полтавська газонафтова компанія» Володимир Дмитришин та учениця 9 класу Новосанжарського НВК Ольга Черевик. А от подяки голова райдержадміністрації вручив головному агроному ТОВ «Агрофірма «Ворскла» Миколі Іняткіну, агроному ТОВ «Чиста криниця» Віталію Мазуру та ветеранам праці Миколі Кошелю і Надії Васюті.

Після цього, слово для привітання надали голові районної ради Володимиру Левицькому. У своєму виступі він пригадав усіх тих, хто творив історію місцевого самоврядування району, а також побажав жителям Новосанжарщини наснаги для подальшої розбудови нашого району. Потому, почесні відзнаки районної ради «За заслуги» від голови районної ради отримали начальник медичного центру внутрішніх військ МВС України «Нові Санжари», полковник медичної служби Олександр Блінов та ветеран самоврядної служби Анатолій Віблий. А от «Золоті відзнаки» та ювілейні медалі з нагоди 90-річчя утворення району голова районної ради Володимир Левицький вручив депутату обласної ради, керуючому Новосанжарським управлінням по експлуатації газового господарства Григорію Перерві, депутату районної ради, директору ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» Миколі Харченку, депутату районної ради, директору колективного підприємства «Будівельник» Олександру Вусику, ветерану державної служби Василю Івку та ветерану Великої Вітчизняної війни, ветерану самоврядної служби Миколі Панченку.

Почесними грамотами районної ради були нагороджені головний лікар Новосанжарської центральної районної лікарні Ольга Гиря та ветерани праці Анатолій Мирошниченко, Петро Дашівський і Анатолій Карась. Також голова районної ради вручив «Іменні годинники» Нехворощанському сільському голові Юрію Любимському та ветерану праці Михайлу Наконечному.

Варто зазначити, що під час офіційної частини, а також після неї, присутні отримували святкові музичні дарунки від ансамблю центру культури і дозвілля «Лілея», солістів цього закладу Катерини Афоніної, Юлії Кущинської та Аліма Чесака, зразкового дитячого естрадно-танцювального колективу «Дивосвіт», переможця Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Владислава Левицького, дуету бандуристок, викладачів дитячої музичної школи Тетяни Гусак та Світлани Яремко, солістки Новосанжарського НВК Поліни Моцак, фольклорного ансамблю «Віртуози» та співака Владислава Діденка з Нехворощі, зразкового дитячого естрадно-танцювального колективу «Ластівки» з Драбинівки, сімейного ансамблю родини Нікуліних, зразкового дитячого естрадно-танцювального колективу «Веселка» з Новосанжарського НВК та сімейного дуету Юлії і Валерії Яценків.