Історія, що оживає на фото

Опубліковано: 19.02.2013 15:07
Дивлячись на старі пожовтілі фотографії, ми ніби перечитуємо минуле заново. Пригадуються старі друзі, минулі успіхи, колишні помилки, образи, навіть мрії… Вони ніби застигли на глянцевій поверхні світлин, а потім... Потім пішли у небуття історії. Історії, яку не можливо переписати, чи змінити. Історії, що оживає на фото.

Готуючись до відзначення 90-річчя з дня заснування Новосанжарського району, кожна сільська рада підготувала фотовиставку про історію своїх населених пунктів. На цих старих чорно-білих знімках ожили багато десятиліть життя нашої славної Новосанжарщини.

«Нашому краю 90 років» – саме так назвали свою фотовиставку у Кунцевому. А ще написали рядки із віршу Василя Симоненка:

Чужих країв ніколи я не бачив,
Принад не знаю їхніх і окрас,
Та вірю серцем щирим і гарячим:
Нема землі такої, як у нас!

На одному з фото – момент закінчення будівництва ЗАВу для очистки зерна у Вісичах. Поряд зі спорудою, на знімку, стоїть група людей. Серед них – Федір Вісич, котрий багато років свого життя присвятив роботі на ЗАВі. Ось уже минуло кілька років, як Федір Васильович пішов за межу Вічності, а пам’ять про нього назавжди закарбувалася у цій світлині.

«Одного разу заходжу в приміщення сільради, а біля фотовиставки стоїть чоловік і витирає сльози з очей. Виявляється, це був син Федора Васильовича Микола, котрий прийшов до нас оформити якісь документи. Чоловік побачив наш стенд, оглянув світлини і… прикипів до одного з них очима», – розповідає Кунцівський сільський голова Анатолій Підтоптаний.

Як тут не згадаєш слів одного з великих: «Емоційно бідний і морально примітивний той народ, який не береже спогади про власне минуле, не пишається своєю історією». У зв’язку з цим можна констатувати той факт, що жителі Новосанжарщини вміють не лише примножувати славу свого району нині, а й берегти пам’ять про минуле рідного краю.