Новосанжарщина попрощалася із зимою і зустріла весну

Опубліковано: 17.02.2013 14:42
Яскраве дійство районного значення «Прощай, зимо, здрастуй, весно!» відбулося у Сухій Маячці. Проводи зими та зустріч весни проходили у рамках проведення святкових акцій по відзначенню 90-річчя від дня заснування Новосанжарського району. На подвір’ї місцевого будинку культури, як кажуть, ніде було і яблуку впасти. Понад чотири сотні людей з’їхались сюди, аби разом відпочити, взяти участь у різноманітних конкурсах і отримати море позитивних емоцій. На узбіччі дороги, поряд із закладом культури, стояли десятки автомобілів та автобусів, утворивши велетенський «караван» із транспортних засобів тих, хто суботнього дня вирішив відвідати свято у Сухій Маячці.

Після того, як на возі, запряженому рудим конем, до сцени під’їхав Дід Мороз зі Снігуронькою, був зачитаний святковий Наказ про початок гулянь. Далі з’явилася Весна Красна, котра бажала присутнім рясних врожаїв, міцного здоров’я і всіляких гараздів. Після цього новосанжарські козаки підпалили багаття, на якому у мішках символічно були спалені «Криза», «Безробіття» і «Корупція».

До присутніх звернулися голови райдержадміністрації та районної ради Сергій Шовкопляс і Володимир Левицький, а також головний спонсор свята, депутат районної ради, директор ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» Микола Харченко. Сергій Миколайович, Володимир Іванович та Микола Олексійович побажали трудівникам села натхненної праці у цьому році на благо рідної Новосанжарщини, а також того, щоб земля щедро віддячила хліборобам під час жнив тугим, налитим сонцем колосом.

Українські народні пісні у виконанні різноманітних художніх колективів району, смачні вареники з картоплею, капустою і салом, безліч цікавих конкурсів і вікторин, а ще море квітчастих хустинок жіночок і дівчат – створювали незабутню атмосферу приємного настрою і позитиву у Гоголівському стилі. Не обійшлося, звичайно, і без спортивних змагань. Чоловіки спробували себе у перетягуванні канату, підніманні гир… А найсміливіші і найсильніші вилазили на традиційний для цього свята стовп, аби отримати супер-призи.

Наостанок, варто озвучити побажання головного спонсора цього заходу Миколи Харченка. Микола Олексійович запропонував керівникам району проводити такі щорічні дійства на конкурсній основі, аби кожен регіон Новосанжарщини міг показати гостям свого свята щось унікальне і неповторне. І все це, за словами Миколи Харченка, для того, аби рівень культурного життя на селі і надалі зростав.